Puls Firmy wiadomości, notowania, inwestycje, giełda, rynek, akcje, spółki

Zniknęło z rynku więcej powierzchni handlowej, niż dostarczyli w nowych obiektach deweloperzy. Zmalały natomiast pustostany, wzrosły czynsze i pojawiły się nowe marki. Gdy konsument po wcześniejszej spłacie kredytu chce dochodzić zwrotu części opłat, to bank ma obowiązek udzielić mu informacji, w tym dostarczyć mu umowę takiego kredytu.

Stosowanie tego bonusu wymaga jednak starannego przemyślenia. Bernie Ecclestone zdecydował się na kilka dni przed planowanym procesem przyznać, że nie ujawnił brytyjskiemu fiskusowi ok. 400 mln GBP w banku w Singapurze, informuje Bloomberg. Cena ropy spadała w środę drugą sesję z rzędu, bo rynek coraz mniej obawia się rozszerzenia konsekwencje brexit będzie katastrofalne dla europejskich producentów wojny Izraela z Hamasem na inne państwa regionu i wynikającego z tego zagrożenia dostaw surowca. Po serii dynamicznych zwyżek indeksy GPW balansują na granicy wzrostu i spadku na sesji w czwartek. Handel koncentruje się na największych bankach oraz na Pepco. Przybywa obcokrajowców obsługiwanych przez polskie banki.

  • Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.
  • Wydarzyło się to dzień po opublikowaniu protokołu z ostatniego posiedzenia Fed, gdzie decydenci banku wyrażali ostrożne podejście – podaje agencja Reuters.
  • Spadki widać w większości badanych grup zawodowych – dodano.
  • Cyklu Kitchina na polskiej giełdzie (przy okazji pokusiliśmy się o nowy sposób ilustracji tego fenomenu).
  • Notowania producenta gier, które do niedawna były na wyraźnych plusach, teraz notują dwucyfrowy spadek.

Huw Pill, główny ekonomista Banku Anglii (BoE) uważa, że brytyjskie władze monetarne zrobiło wystarczająco dużo, by odzyskać kontrolę nad najwyższą od kilku dekad inflacją. Polityka banku jest obecnie zrównoważona – powiedział ekonomista cytowany przez agencję Reuters. Rynek benefitów żywieniowych przeżywa prawdziwy rozkwit. Dynamika wzrostu wyniesie około 50–60 proc. co to jest brexit konsekwencje i wyniki brexit 2019 – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska, spółki wyodrębnionej z globalnych struktur Grupy Sodexo, która odpowiada za cyfrową transformację benefitów pracowniczych i narzędzi zwiększających sprzedaż. Pluxee to innowacyjny lider łączący pozycję i doświadczenie Sodexo Benefits & Rewards Services Polska z cyfrowością i nowoczesnością nowej marki.

Rok wcześniej strata wyniosła 44,3 mln zł. Poparcia i już dziś chcemy rozmawiać z Platformą Obywatelską o tym, jak rozwiązać najpoważniejsze problemy. Po wyborach trzeba szybko utworzyć rząd i zabrać się do pracy — mówi Michał Kobosko, pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050. Finalizują się prace nad polskim elektrycznym autem dostawczym.

Kolejne poważne zagrożenie dla firm ze strony hakerów

Tłumaczy model i zasady nowego funduszu ESG PKO TFI. Spółka obecnie przywraca moce produkcyjne, co powinno pozytywnie wpłynąć na poziom naszej produkcji w październiku oraz w kolejnych miesiącach. Liczba “firm zombie” czyli przedsiębiorstw, które mimo długiego stażu na rynku nie są w stanie pokryć bieżących zobowiązań odsetkowych, spadła w Polsce z 27 w 2021 r. W ciągu roku pojawiło się 5 nowych firm-zombie w Polsce – dodano.

W różnorodnej ofercie znajdują się m.in. Big Bets, spółka powiązana z Antonem Gauffinem, byłym prezesem Huuuge’a, a obecnie szefem Rady Dyrektorów, na sesjach od 6 do 10 października kupiła 17,9 tys. W kwartale, zakończonym 31 lipca, CCC odnotowało 33,7 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Kolejny polski elektryk gotowy do produkcji

Przedsiębiorcy są kreatywni w tłumaczeniu unikania zapłaty przeterminowanych faktur. Jedni wykręcają się zatorami płatniczymi, inni wojną lub atakiem hakerów. Zapraszamy do śledzenia relacji na stronie pb.pl i w mediach społecznościowych Pulsu Biznesu.

Polska potentatem w produkcji baterii do pojazdów

Ewa Wernerowicz nie jest już prezeską internetowego pożyczkodawcy.

Jeszcze w tym roku ruszy proces homologacyjny. Dorota Sierakowska kupiła akcje producenta gier notowanego na dwóch fixingach, brazylijska kruszarka sojowa imcopa może sprzedawać rośliny na aukcji w grudniu 4 którego kapitalizacja wynosi nieco ponad 4 mln zł. Planuje dokupić kolejne oraz objąć część nowej emisji.

Amerykańskie rynki akcji wzrosły czwartą sesję z rzędu

Ważne, żeby nie powtórzyć błędów Francji i podpatrywać Portugalię. Mamy wiarygodność, dzięki której do Polski popłyną pieniądze z Unii Europejskiej, projekty modernizacyjne i ofertę dla biznesu — mówi Izabela Leszczyna, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej. Na trzy miesiące aresztował sąd prezesa jednej z wrocławskich spółek akcyjnych, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT przy sprzedaży towarów olejowych.

Sprzedaż modowej grupy z GPW w trzecim kwartale jest na razie słabsza niż przed rokiem, ale październik przyniósł ożywienie. Cyberprzestępcy chcą wyłudzić dane przedsiębiorców korzystających z platformy do zarządzania kontami na Facebooku i Instagramie. Należy unikać klikania w podejrzane linki. Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

– wynika z danych systemu rekrutacyjnego Element dla Grant Thornton. Spadki widać w większości badanych grup zawodowych – dodano. Konflikty izraelsko-palestyńskie w tym stuleciu nie miały istotnego znaczenia dla cen ropy, ale inwestorzy obawiają się destabilizacji większej części Bliskiego Wschodu – oceniają eksperci PIE. Zastrzegają, że powtórki kryzysu naftowego z 1973 r. Nie ma; kraje arabskie nie uczestniczą w konflikcie, sytuacja na rynku ropy jest bardziej stabilna. Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną, co oznacza, że rynek nie spodziewa się negatywnej niespodzianki w publikowanym przed sesją raporcie o inflacji w USA we wrześniu.

Zaległości firm wynoszą ponad 9,6 mld zł

Według raportu „Kobiety w IT 2023”, aż 81 proc. Kandydatek z Polski przyznaje, że znalezienie pierwszej pracy w IT jest trudne. Badanych weszło natomiast do tej branży po procesie przebranżowienia. Kurs dolara w czwartek osiągnął swój najniższy poziom od dwóch tygodni w oczekiwaniu na dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych, które pomogą kształtować przyszłą politykę Rezerwy Federalnej. Wydarzyło się to dzień po opublikowaniu protokołu z ostatniego posiedzenia Fed, gdzie decydenci banku wyrażali ostrożne podejście – podaje agencja Reuters.

Nowe przepisy służące przeciwdziałaniu manipulacjom na rynku finansowym pozwalają organowi nadzoru sprawdzać działalność podmiotów, które wcześniej nie podlegały jego kontroli. Europejski sektor usług znajduje się w marazmie – nie jest to recesja, nie jest też ożywienie. Najważniejszym zjawiskiem jest narastanie presji kosztowej oraz coraz większy problem z zamówieniami ze strony przedsiębiorstw przemysłowych. W bieżących danych makroekonomicznych widać pewne oznaki odwracania negatywnych trendów. Jest ich więcej w Polsce, a wciąż mało w Niemczech. Bardzo mocno na tle Europy wypadają Stany Zjednoczone, a wciąż słabo Chiny.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *